START  -  ANMÄLAN  -  TOURFORMAT  -  STARTER  -  SPELARE  -  RESULTAT  -  BAROMETER  -  KONTAKT   
Senaste anmälan: Jan-Erik Nyman, BK Thule  

Resultat



Skånetouren Hässleholm 2023-2024

FINALER
Måndag 25/3 mars 18:15  
 
KVALSPEL
TOTALA KVALRESULTAT
EARLY BIRD 1
TURBO SERIE 6
BÄSTA DAM
BÄST SLAGNING REENTRY 2
TILL FINAL
 
Tid och datum Resultat
Måndagen den 26 februari 19:15 early bird kontant betalning Resultat
Torsdagen den 29 februari 19:30 Early bird kontant betalning Resultat
Lördagen den 2 mars 12:00 early bird kontant betalning Resultat
Lördagen den 2 mars 14:30 early bird kontant betalning Resultat
Måndag den 4 mars 19:15 early bird kontant betalning sista chansen  
Torsdagen den 7 mars 19:30 kontant betalning  
Lördagen den 9 mars 10:00 kontantbetalning  
Lördagen den 9 mars 12:30 kontant betalning  
Söndagen den 10 mars 12:00 kontant betalning  
Måndagen den 18 mars 19:15 kontant betalning  
Torsdagen den 21 mars 19:30 kontant betalning  
Fredagen den 22 mars 17:00 kontant betalning  
Söndagen den 24 mars 12:15 kontant betalning  
Söndagen den 24 mars 18:15 kontant betalning sista chansen  
 
 

Skånetouren Perstorp 2023-2024

FINALER
Måndagen den 9 oktober 18:30 Final steg 1 Resultat
Måndagen den 9 oktober 20:00 Finalsteg 2 Resultat
 
KVALSPEL
TOTALA KVALRESULTAT
EARLY BIRD 1
TURBO SERIE 6
BÄSTA DAM
BÄST SLAGNING REENTRY 2
TILL FINAL
 
Tid och datum Resultat
Lördagen den 2 september 13:00 Early bird Resultat
Söndagen den 3 september 11:00 Early bird Resultat
Onsdagen den 6 september 18:30 Early bird Resultat
Lördagen den 9 september 13:00 Resultat
Onsdagen den 13 september 18:30 Resultat
Söndagen den 1 oktober 13:00 Resultat
Onsdagen den 4 oktober 18:30 Resultat
Lördagen den 7 oktober 10:00 Resultat
Lördagen den 7 oktober 13:00 Resultat
Söndagen den 8 oktober 11:00 Resultat
 
 

Skånetouren Ängelholm 2023-2024

FINALER
Måndagen den 13 November 18:00 Final steg 1 Resultat
Måndagen den 13 November 20:00 Final steg 2 Resultat
 
KVALSPEL
TOTALA KVALRESULTAT
EARLY BIRD 1
TURBO SERIE 6
BÄSTA DAM
BÄST SLAGNING REENTRY 2
TILL FINAL
 
Tid och datum Resultat
Söndagen den 15 oktober 10:00 Early bird Resultat
Söndagen den 15 oktober 13:00 Early bird Resultat
Torsdagen den 19 oktober 18:30 Early bird Resultat
Torsdagen den 26 oktober 18:30 Early bird Resultat
Torsdagen den 2 november 18:30 Resultat
Lördagen den 4 november 10:00 Resultat
Lördagen den 4 november 12:30 Resultat
Söndagen den 5 november 10:30 Resultat
Lördagen den 11 november 10:30 Resultat
 
 

Skånetouren Kristianstad 2023-2024

FINALER
Måndagen den 8 januari 18:30 Finalsteg 1 Resultat
Måndagen den 8 januari 20:00 Finalsteg 2 Resultat
 
KVALSPEL
TOTALA KVALRESULTAT
EARLY BIRD 1
TURBO SERIE 6
BÄSTA DAM
BÄST SLAGNING REENTRY 2
TILL FINAL
 
Tid och datum Resultat
Tisdagen den 5 december 19:00 SWISH Early bird Resultat
Lördagen den 9 december 11:00 SWISH Early bird Resultat
Söndagen den 10 december 11:00 SWISH Early bird Resultat
Tisdagen den 12 december 19:00 SWISH Early bird Resultat
Lördagen den 16 december 11:00 SWISH Resultat
Onsdagen den 27 december 19:00 SWISH Resultat
Tisdagen den 2 januari 19:00 SWISH Resultat
Torsdagen den 4 januari 18:30 SWISH Resultat
Lördagen den 6 januari 11:00 SWISH Resultat
Lördagen den 6 januari 14:00 Resultat
Söndagen den 7 januari 10:00 SWISH Resultat
 
 

Skånetouren Eslöv 2023-2024

FINALER
Tisdagen den 13 februari 18:30 Finalsteg 1 Resultat
Tisdagen den 13 februari 20:00 Finalsteg 2 Resultat
 
KVALSPEL
TOTALA KVALRESULTAT
EARLY BIRD 1
TURBO SERIE 6
BÄSTA DAM
BÄST SLAGNING REENTRY 2
TILL FINAL
 
Tid och datum Resultat
Tisdagen den 9 januari 18:00 Early Bird  
Onsdagen den 10 januari 18:00 Early Bird Resultat
Lördagen den 13 januari 15:30 Early Bird Resultat
Tisdagen den 16 januari 18:30 Early Bird Resultat
Tisdagen den 23 januari 18:30 Resultat
Söndagen den 28 januari 16:00 Resultat
Tisdagen den 30 januari 18:30 Resultat
Lördagen den 3 februari 10:00 Resultat
Söndagen den 4 februari 10:00 Resultat
Lördagen den 10 februari 10:00 Resultat
 
 

Skånetouren Helsingborg 2023-2024

FINALER
Final Måndagen den 6 maj 18:00  
 
KVALSPEL
TOTALA KVALRESULTAT
EARLY BIRD 1
TURBO SERIE 6
BÄSTA DAM
BÄST SLAGNING REENTRY 2
TILL FINAL
 
Tid och datum Resultat
Early Bird Onsdagen den 27 mars 18:00 (endast kontant)  
Early Bird Lördagen den 30 mars 10:00 (endast kontant)  
Early Bird Lördagen den 30 mars 13:00 (endast kontant)  
Early Bird Söndagen den 31 mars 10:00 (endast kontant)  
Early Bird Söndagen den 31 mars 13:00 (endast kontant)  
Onsdagen den 3 april 18:00 (endast kontant)  
Söndagen den 14 april 10:00 (endast kontant)  
Måndagen den 15 april 18:00 (endast kontant)  
Onsdagen den 17 april 18:00 (endast kontant)  
Söndagen den 21 april 10:00 (endast kontant)  
Lördagen den 27 april 10:00 (endast kontant)  
Söndagen den 28 april 10:00 (endast kontant)  
Söndagen den 5 maj 10:00 (endast kontant)  
SISTA STARTEN Söndagen den 5 maj 13:00 (endast kontant)